Wyświetlono 5 postów - 1 przez 5 (ze 5 wszystkich)
 • Autor
  Posty
 • #2166

  tadek16
  Uczestnik

  Witam,
  Dowiedziałem się od kolegi, że ramach programu RPO jest coś takiego jak dofinansowanie na regionalną politykę energetyczną. Tu pojawia się w mojej głowie pytanie co ta polityka energetyczna obejmuje?

  #2167

  wojciech
  Uczestnik

  Jak pisano we wcześniejszym wątku każde województwo ma własny Regionalny Program Operacyjny, dlatego najlepiej sprawdzić i zapoznać się z jego regulaminem. Ja spotkałem się już z określeniem eko inwestycji, polityki energetycznej itp. Jednakże najogólniej można powiedzieć że te dofinansowania dotyczą w głównej mierze zwiększenia zastosowania technologii odnawialnych źródeł energii, zwalczania zjawiska niskiej emisji po przez jakieś pro ekologiczne rozwiązania i poprawa jakości powietrza, zwiększenie efektywności energetycznej np. modernizacja obiektów.

  #2170

  TomekW
  Uczestnik

  To jak wracamy do tematu RPO to moja gmina jest na etapie przygotowywania odpowiedniej dokumentacji i jak bym miał komuś doradzać to bardzo dużo zależy od przedstawicieli władz samorządowych. W przypadku gdy wasza gmina także podejmuje takie działania warto sprawdzić czy tworzy ona wymaganą dokumentację zgodnie z wymaganiami regulaminu.

  #2171

  Iwona-C
  Uczestnik

  Panie Tomku a co powinno składać się na taką dokumentację ???

  #2172

  TomekW
  Uczestnik

  W takiej dokumentacji powinien znaleźć się m..in. program funkcjonalno-użytkowy albo dokumentacja techniczna instalacji, studium wykonalności inwestycji lub biznes plan. Bardzo ważna jest analiza finansowa oraz wniosek o dofinansowanie z niezbędnymi załącznikami. Kluczową kwestią jest trzymanie się wytycznych jakie są zawarte w regulaminie RPO danego województwa.

Wyświetlono 5 postów - 1 przez 5 (ze 5 wszystkich)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.