Wyświetlono 5 postów - 1 przez 5 (ze 5 wszystkich)
  • Autor

tadek16
    Uczestnik

Witam,
    Dowiedziałem się od kolegi, że ramach programu RPO jest coś takiego jak dofinansowanie na regionalną politykę energetyczną. Tu pojawia się w mojej głowie pytanie co ta polityka energetyczna obejmuje?

wojciech
    Uczestnik

Jak pisano we wcześniejszym wątku każde województwo ma własny Regionalny Program Operacyjny, dlatego najlepiej sprawdzić i zapoznać się z jego regulaminem. Ja spotkałem się już z określeniem eko inwestycji, polityki energetycznej itp. Jednakże najogólniej można powiedzieć że te dofinansowania dotyczą w głównej mierze zwiększenia zastosowania technologii odnawialnych źródeł energii, zwalczania zjawiska niskiej emisji po przez jakieś pro ekologiczne rozwiązania i poprawa jakości powietrza, zwiększenie efektywności energetycznej np. modernizacja obiektów.

TomekW
    Uczestnik

To jak wracamy do tematu RPO to moja gmina jest na etapie przygotowywania odpowiedniej dokumentacji i jak bym miał komuś doradzać to bardzo dużo zależy od przedstawicieli władz samorządowych. W przypadku gdy wasza gmina także podejmuje takie działania warto sprawdzić czy tworzy ona wymaganą dokumentację zgodnie z wymaganiami regulaminu.

Iwona-C
    Uczestnik

Panie Tomku a co powinno składać się na taką dokumentację ???

TomekW
    Uczestnik

W takiej dokumentacji powinien znaleźć się m..in. program funkcjonalno-użytkowy albo dokumentacja techniczna instalacji, studium wykonalności inwestycji lub biznes plan. Bardzo ważna jest analiza finansowa oraz wniosek o dofinansowanie z niezbędnymi załącznikami. Kluczową kwestią jest trzymanie się wytycznych jakie są zawarte w regulaminie RPO danego województwa.

Wyświetlono 5 postów - 1 przez 5 (ze 5 wszystkich)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.