Wyświetlono 7 postów - 1 przez 7 (ze 7 wszystkich)
 • Autor
  Posty
 • #2680

  tadek16
  Uczestnik

  Jak w tytule. Czy mój dom jest w pełni bezpieczny i czy mogę się jakoś ochronić w nim przed zanieczyszczeniami powietrza? Jest to dla mnie ważne, moja córka ma astmę, chcę ją uchronić przed smogiem chociażby w domu

  #2681

  Anetta-X
  Uczestnik

  Świetny temat na tę porę roki! Dopiero co zaczął się sezon grzewczy, a już normy zanieczyszczenia powietrza są przekraczane!
  Z pyłami w domu możemy sobie radzić. Bardzo pomocne są w tym oczyszczacze powietrza, a także wentylacja z odzyskiem ciepła wyposażona w odpowiednie filtry.

  #2682

  tadek16
  Uczestnik

  Jak działają te oczyszczacze?

  #2683

  magnetic
  Uczestnik

  Oczyszczacze to małe urządzenia na prąd. Monitorują one nieprzerwanie jakość powietrza i filtrują je z zanieczyszczeń. Dzięki ich pracy pozbędziemy się nie tylko standardowych zanieczyszczeń jak kurz, roztocza, sierść, wirusy, bakterie czy alergeny, ale też pyły tworzące smog wraz z tlenkami azotu i siarki.

  #2684

  pablo12345
  Uczestnik

  Schemat działania oczyszczaczy jest prosty – zasysają one brudne powietrze do swego wnętrza, potem je filtrują i powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia czyste. Różne urządzenia między sobą różnią się takimi parametrami jak: wydajność, głośność, opcja oczyszczania czy jonizacji. Ale kupując oczyszczacz najważniejsze jest zwrócenie uwagi na filtr oczyszczający! Musi on być na tyle skuteczny, aby usunąć wszystkie szkodliwe substancje, w tym pył PM10 i PM2,5

  #2685

  tadek16
  Uczestnik

  No a co z tą rekuperacją?

  #2686

  pablo12345
  Uczestnik

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zyskuje na popularności głównie ze względu na energooszczędność. Rekuperator ogrzewa nawiewane powietrze za pomocą ciepłego powietrza wyprowadzanego na zewnątrz bez mieszania się obu strumieni. Dzięki temu koszty ogrzewania budynku w skali roku mogą znacząco się zmniejszyć. Dodatkowo rozbudowane systemy filtracji oczyszczają nawiewane powietrze z zewnątrz, zanim przedostanie się do środka.

Wyświetlono 7 postów - 1 przez 7 (ze 7 wszystkich)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.