Wyświetlono 6 postów - 1 przez 6 (ze 6 wszystkich)
 • Autor
  Posty
 • #2220

  admin
  Keymaster

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podzieli 100 milionów złotych na projekty, które spełnią kryteria w trwającym od 20 lipca naborze w ramach programu priorytetowego Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie.
  Co myślicie o takim dofinansowaniu?

  #2221

  Mirek
  Uczestnik

  Nie lubię dofinansowań w formie pożyczki. Tak na prawdę to kredyt. Pod pojęciem dofinansowania raczej rozumiem, że ktoś część kosztów pokrywa za mnie, a nie że pożycza mi pieniądze, które wcześniej czy później muszę oddać.

  #2222

  Dorotis
  Uczestnik

  Moim zdaniem jest to jakiś pomysł na zmniejszenie zużycia energii w budynkach, a co za tym idzie zmniejszenie emisji CO2, czyli „wprowadzenie zdrowszego powietrza”, co przekłada się na zdrowie ludzkie- które jest najważniejsze.
  Czy w dofinansowaniu może brać udział każdy?

  #2223

  admin
  Keymaster

  Niestety nie. O dofinansowanie mogą ubiegać się:
  -szpitale
  -zakłady opiekuńczo-lecznicze
  -zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze
  -hospicja
  -podmioty prowadzące muzea
  -domy studenckie
  -podmioty będące właścicielem budynku wpisanego do Rejestru zabytków
  -kościoły, osoby kościelne prawne
  -związki wyznaniowe

  #2224

  Kazimierz
  Uczestnik

  Co dokładnie wchodzi w skład takiego dofinansowania?

  #2225

  admin
  Keymaster

  „Dofinansowywane będą termomodernizacje budynków, ale – w zakresie zmiany wyposażenia obiektów w urządzenia o najwyższych, uzasadnionych ekonomicznie standardach efektywności energetycznej związanych bezpośrednio z prowadzoną termomodernizacją obiektów – także takie działania, jak np.: ocieplenie ścian, podłóg na gruncie, stropów, stropodachów, dachów, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, przebudowa systemów grzewczych, wymiana systemów wentylacji i klimatyzacji, zastosowanie systemów zarządzania energią w budynkach, wykorzystanie technologii odnawialnych źródeł energii oraz przygotowanie dokumentacji technicznej w tym audytów energetycznych i ekspertyz.”

Wyświetlono 6 postów - 1 przez 6 (ze 6 wszystkich)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.