Wyświetlono 12 postów - 1 przez 12 (ze 12 wszystkich)
 • Autor
  Posty
 • #2716

  admin
  Keymaster

  Witam Was wszystkich!
  Powiedzcie mi, w jaki sposób i jak często serwisujecie swoje kotły?

  #2717

  bodzio
  Uczestnik

  Mam piec osiem lat i jeszcze nigdy nie wymagał serwisu. Jestem z niego bardzo zadowolony 🙂

  #2718

  maggie
  Uczestnik

  A po co go serwisować skoro jest sprawny? Chyba serwisuje się, jak coś się zepsuje, a nie ot tak…

  #2719

  luna_25
  Uczestnik

  Co?!
  Nigdy nie serwisowaliście kotła?!

  #2720

  admin
  Keymaster

  Serwisowanie to nie tylko wzywanie fachowca, gdy kocioł się zepsuje, ale także jego regularne przeglądy. Jednakże doskonale wiem, że niewielu użytkowników to robi.
  Warto tu wspomnieć, jak ważna jest regularna i właściwa konserwacja kotłów!

  #2721

  Ala
  Uczestnik

  W trakcie eksploatacji kocioł, jak i każde inne urządzenie, ulega naturalnemu zużyciu. Jeśli chcemy, aby służył nam jak najdłużej, wymaga okresowego przeglądu. W ten sposób dbamy o nasze bezpieczeństwo i niższe rachunki. Dzięki systematycznym przeglądom, możemy zapobiec niespodziewanym usterkom czy poważnym awariom.

  Regularne wykonywanie przeglądów jest również warunkiem koniecznym stawianym przez producentów do skorzystania z przedłużonego okresu gwarancyjnego (nawet do 5 lat!).

  #2722

  krzysiekgw
  Uczestnik

  To w takim razie, jak często powinno sie serwisować taki kociol?

  #2723

  Ala
  Uczestnik

  Konieczność serwisowania kotłów można porównać do obowiązkowych przeglądów samochodu, które każdy kierowca musi przeprowadzać według obowiązującego prawa. Tak samo jest w przypadku urządzeń grzewczych.

  Generalna zasada, jeśli chodzi o serwisowanie, to przestrzegać wytycznych producenta urządzenia oraz przepisów prawa budowlanego. Serwis kotłów gazowych powinno się przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Nie zostawiajmy przeglądu na ostatnią chwilę, tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Zlecając serwis kotła w dowolnym okresie w roku, zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów podczas oczekiwania na umówioną wizytę serwisanta (tuż przed sezonem tego typu zleceń jest bardzo dużo).

  Tego rodzaju usługę warto powierzyć profesjonalistom, którzy mają odpowiednią wiedzę i uprawnienia w zakresie obsługi i konserwacji urządzeń gazowych oraz są rekomendowani przez producenta.

  #2724

  krzysiekgw
  Uczestnik

  ok. super. A jaka jest korzyść z takiego serwisu? Przecież to kosztuje kupe kasy… czy to w ogóle potrzebne, czy to tylko pewny zarobek dla serwisantów?

  #2725

  admin
  Keymaster

  Odpowiednio serwisowane kotły osiągają wyższą sprawność i wydajność, co z kolei przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Systematyczne przeglądy minimalizują ryzyko wystąpienia usterek i awarii, których usunięcie jest znacznie droższe, niż usługa serwisowa.

  Dbałość o kotły gwarantuje ich dłuższą żywotność, pozytywnie wpływa również na środowisko.

  Odpowiednio wyregulowane urządzenia grzewcze wytwarzają podczas spalania paliwa mniej szkodliwych substancji i tym samym mniej zanieczyszczają otoczenie.

  #2726

  Dominka_K
  Uczestnik

  Super wątek! Właśnie czekam na serwisanta, ma przyjechać w przyszły czwartek!
  Czy możecie mi jeszcze powiedzieć, jak powinien wyglądać prawidłowy przegląd? jak już mam płacić, to niech to chociaż będzie dobrze zrobione….

  #2727

  admin
  Keymaster

  Celem corocznej kontroli kotłów i podgrzewaczy gazowych jest ocena, czy dane urządzenie nadaje się do dalszej eksploatacji bez powodowania zagrożenia dla zdrowia i życia użytkowników. Praca serwisanta podczas przeglądu technicznego polega więc na oględzinach urządzenia i kontroli jego stanu. Sprawdza on przede wszystkim: sprawność funkcjonowania zamontowanych zabezpieczeń oraz działanie wszystkich podzespołów i czujników, szczelność układu gazowego i wodnego, a także czystość palnika i wymiennika ciepła (nagrzewnicy), który odbiera ciepło od spalin i przekazuje do wody grzewczej.

  Większość producentów uważa jednak, że po roku ciągłej pracy urządzenia sam przegląd polegający na kontroli to za mało i konieczna jest jego kompleksowa konserwacja, czyli czyszczenie (wymiennika ciepła, palnika, filtrów) oraz wymiana zużytych elementów (elektrody zapłonowej, anody wymiennika).

Wyświetlono 12 postów - 1 przez 12 (ze 12 wszystkich)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.